ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI (IBC) VE SINIR TANIMAYAN DOKTORLAR İŞ BİRLİĞİ İLE RESULAYN’DA HİJYEN KİTİ DAĞITIMI


Suriye’nin kuzeyindeki Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yer alan Resulayn’da ihtiyaç tespit çalışmalarını tamamlayan Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı, partner kuruluşu Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) ile 1000 ihtiyaç sahibi aileye hijyen kiti dağıtımını tamamladı.

COVID-19 tehdidinin hala devam ettiği bölgeye temel temizlik malzemelerinin yanı sıra maske ve dezenfektan gibi virüse karşı koruma kitleri de dağıtıldı.

Dağıtım esnasında Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Sınır Ötesi Yardımlar Ekibi’nin yanına gelen yararlanıcılardan Beran Monuri, bu malzemelere ulaşabilmelerinin mümkün olmadığını belirterek özellikle bu yıl yaşanan kuraklığın ardından büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade etti.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı; Sınır Tanımayan Doktorlar iş birliği ile bölgedeki faaliyetlerini genişleterek sürdürmeye devam edecek.SORAN’DA BİNLERCE İNSANIN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILADIK!

6 Şubat’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 altı şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli sarsıcı depremler tüm ülkenin seferberlik dolu bir g&uu ...

İÇ SAVAŞTAKİ SUDAN AÇLIĞIN PENÇESİNDE: RAMAZAN’DA 1200 AİLEYE YARDIM ELİ UZATTIK

Sudan’da yaşanan iç savaş halkın yaşam şartlarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Pek çok insani yard� ...

YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN