KUZEY SURİYE’DEKİ KAMPLARIN SAĞLIĞI IBC MOBİL KLİNİK EKİBİ’NE EMANET


Suriye'nin Halep iline bağlı El-Bab ilçesinde, sağlık hizmeti verebilecek merkez kalmaması nedeniyle Uluslararası Mavi Hilal Vakfı özellikle, yerinden edilmiş kişilerin sağlık hizmetlerine erişimi için mobil klinik hizmetini hayata geçirdi.

Pandemi koşulları nedeniyle sağlık hizmetlerine gün geçtikçe daha fazla ihtiyaç duyulurken, hastanelerin bulunduğu bölgelerde yaşanan ulaşım sıkıntısı da mağduriyetlerin artmasına sebep oluyor. Tüm bu çerçevede Uluslararası Mavi Hilal Vakfı; bünyesinde 2 doktor, 2 hemşire, 2 de sağlık çalışanı bulundurduğu mobil klinik ile yaşanan krizin etkilerini azaltmaya yönelik birinci basamak sağlık hizmetleri olan; teşhis, tedavi ve rehabilitasyona yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Sınır Tanımayan Doktorlar desteği ve Suriye Sağlık Görev Gücü koordinasyonu ile faaliyette olan klinik; deneyimli doktor ve sağlık ekibi ile oldukça zor koşullarda hayatını sürdüren yerinden edilmiş kişilere gereken kontrol ve müdahaleleri gerçekleştirirken, ilaç temini konusunda da destek sağlıyor.İÇ SAVAŞTAKİ SUDAN AÇLIĞIN PENÇESİNDE: RAMAZAN’DA 1200 AİLEYE YARDIM ELİ UZATTIK

Sudan’da yaşanan iç savaş halkın yaşam şartlarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Pek çok insani yard� ...

YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

AFGANİSTAN’DAKİ SEL FELAKETİNE MÜDAHALE İÇİN ACİL ÇAĞRI

Cumartesi günü Afganistan'ın kuzeyindeki Baghlan eyaletindeki şiddetli selden sonra insanlar hasar g&ou ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN