KUZEY SURİYE’DEKİ KAMPLARIN SAĞLIĞI IBC MOBİL KLİNİK EKİBİ’NE EMANET


Suriye'nin Halep iline bağlı El-Bab ilçesinde, sağlık hizmeti verebilecek merkez kalmaması nedeniyle Uluslararası Mavi Hilal Vakfı özellikle, yerinden edilmiş kişilerin sağlık hizmetlerine erişimi için mobil klinik hizmetini hayata geçirdi.

Pandemi koşulları nedeniyle sağlık hizmetlerine gün geçtikçe daha fazla ihtiyaç duyulurken, hastanelerin bulunduğu bölgelerde yaşanan ulaşım sıkıntısı da mağduriyetlerin artmasına sebep oluyor. Tüm bu çerçevede Uluslararası Mavi Hilal Vakfı; bünyesinde 2 doktor, 2 hemşire, 2 de sağlık çalışanı bulundurduğu mobil klinik ile yaşanan krizin etkilerini azaltmaya yönelik birinci basamak sağlık hizmetleri olan; teşhis, tedavi ve rehabilitasyona yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Sınır Tanımayan Doktorlar desteği ve Suriye Sağlık Görev Gücü koordinasyonu ile faaliyette olan klinik; deneyimli doktor ve sağlık ekibi ile oldukça zor koşullarda hayatını sürdüren yerinden edilmiş kişilere gereken kontrol ve müdahaleleri gerçekleştirirken, ilaç temini konusunda da destek sağlıyor.ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI DEPREM GÜNCEL RAPORU, 15 EYLÜL 2023

Kahramanmaraş depremlerinin tüm durum raporlarına ulaşmak için tıklayın Kahramanmaraş depremlerinin tüm durum ...

ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI’NDAN FAS DEPREMİNE MÜDAHALE İÇİN ACİL ÇAĞRI

10.09.2023 Arka Plan 8 Eylül günü yerel saatle 11:11'de Fas'ın orta kesiminde 6.8 büyüklüğünde ...

FAS 6.8 İLE SARSILDI. BÖLGEYE YÖNELİK ACİL YARDIM ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATIYORUZ

IBC'nin Fas'taki acil yardım çalışmalarına destek olmak ister misiniz? 8 Eylül Cuma günü merkez üss&uu ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN