ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI OLARAK UKRAYNALI MÜLTECİLERİN YANINDAYIZ MOLDOVA’DA BİNLERCE MÜLTECİ İÇİN YARDIM KAMPANYAMIZ BAŞLADI


Rusya’nın işgali üzerine, can güvenliği için ülkelerinden kaçan Ukraynalı sivillerin sayısı 400 bini geçti. Bunlardan yaklaşık 60000’i Odessa nın güneyindeki dört değişik kapıdan Moldova’ya giren mülteciler ve bu sayı her geçen gün daha da yükseliyor.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin çağrısı üzerine Moldova sınırlarını herhangi bir kısıtlama olmaksızın Ukraynalı mültecilere açtı.

Moldova’ya geçen Ukraynalı mültecilerin 16.000 i Gagavuz Özerk Bölgesi’ne sığındı. Komrad Belediye Başkanı Sergei Anastasov yaklaşık 50 bin nüfuslu şehrin gelen mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamakta büyük sıkıntı çektiğini bildirdi.

Anastasov yerli halkın elinden geleni yapmasına rağmen okullara ve terkedilmiş fabrika binalarına sığınan mültecilerin acilen gıda giyecek ve kışlık battaniye yardımına ihtiyacı olduğunu duyurdu.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı olarak, Komrat’taki mültecilere acil gıda, battaniye ve kışlık giyecek yardımı yapmak için kampanya başlattık.

Vakfımızın temsilcisi Agasi Mamadli, Gagavuzya Özerk Bölgesi yetkilileriyle yardımın lojistik koordinasyonu için temaslarda bulundu.

İlk etapta bin aileye yardım dağıtımını planlıyoruz.SORAN’DA BİNLERCE İNSANIN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILADIK!

6 Şubat’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 altı şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli sarsıcı depremler tüm ülkenin seferberlik dolu bir g&uu ...

İÇ SAVAŞTAKİ SUDAN AÇLIĞIN PENÇESİNDE: RAMAZAN’DA 1200 AİLEYE YARDIM ELİ UZATTIK

Sudan’da yaşanan iç savaş halkın yaşam şartlarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Pek çok insani yard� ...

YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN