15 TON TIBBİ MALZEME ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI DESTEĞİ İLE YEMEN’E ULAŞTI


Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) ve Alman sağlık yardım kuruluşu Action Medeor iş birliği ile 15 ton tıbbi malzeme, Yemen’in Hadramud vilayetinde bulunan Mukalla limanına ulaştı.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Yemen ekibi, konteynerlerdeki tıbbi malzemeleri hastane ve kliniklere dağıtmak üzere Yemen Sağlık bakanlığı temsilcileri ile bir araya geldi.

Yemen’de resmi olarak akredite olan ve 2019 yılından bugüne yardım faaliyetlerini aralıksız sürdüren Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı (IBC), Yemen’e 15 tonluk ilaç ve tıbbi sarf malzeme desteği sağladı.

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım Vakfı Başkan Vekili Muzaffer Baca, Yemen’de yaşanan insani krizin son dönemde tamamen unutulduğuna dikkat çekerek, “Yemen’de yaşanan ve 20 milyona yakın kişinin etkilendiği insani kriz son dönemde tamamen gözlerden uzak… Yardımların zaten yetersiz olduğu ülkede, kriz sona ermiş gibi, uluslararası kamuoyu gündeminden de tamamen çıkmış görünüyor. Ancak Yemen’de gıda ve medikal malzeme gibi temel ihtiyaçlar çok yetersiz. Bu çerçevede Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, Yemen Sağlık Bakanlığı ile birlikte hastane ve kliniklere gereken tıbbi desteğin sağlanması ve hemşirelerin kapasitelerini geliştirmeye yönelik eğitimlere dair çalışmalarını sürüyor. Temel yaşam standartlarına dahi erişemeyen Yemen halkının yanında olmaya devam edeceğiz. ’’dedi.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Yemen’de gıda dağıtımı, su kuyuları inşaası, sağlık ekipleri kapasite geliştirme ve medikal malzeme temini başlıklarında faaliyetlerini; resmi temsilciliği kanalı ile aralıksız sürdürüyor.ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI DEPREM GÜNCEL RAPORU, 15 EYLÜL 2023

Kahramanmaraş depremlerinin tüm durum raporlarına ulaşmak için tıklayın Kahramanmaraş depremlerinin tüm durum ...

ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI’NDAN FAS DEPREMİNE MÜDAHALE İÇİN ACİL ÇAĞRI

10.09.2023 Arka Plan 8 Eylül günü yerel saatle 11:11'de Fas'ın orta kesiminde 6.8 büyüklüğünde ...

FAS 6.8 İLE SARSILDI. BÖLGEYE YÖNELİK ACİL YARDIM ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATIYORUZ

IBC'nin Fas'taki acil yardım çalışmalarına destek olmak ister misiniz? 8 Eylül Cuma günü merkez üss&uu ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN