ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI AFRİKA’YI TEHDİT EDEN SUSUZLUK SORUNUNA ÇARE OLMAYI SÜRDÜRÜYOR


Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) özellikle Afrika’da yaşanan temiz suya erişim sorununa yönelik kapsamlı ve sürdürülebilir projeler geliştirmeye devam ediyor.

Dünyada 700 milyon insan temiz suya ulaşamazken, yaklaşık 2 milyar insanın tükettiği su; temel hijyen kurallarına uymuyor.

Küresel iklim değişikliği, hızlı nüfus artışı, çevre kirliliği ve ekonomik krizler hem içme suyu hem de tarımsal sulama kaynaklarını tehdit ederken; Afrika kıtasının tamamında her saat başı yaklaşık 115 kişi, kirli suların yol açtığı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor.

Tüm bu çerçevede; Uluslararası Mavi Hilal Vakfı geçtiğimiz günlerde 39 adet su kuyusu açılışını IDRF desteği ile tamamladı.

Kuyular; Uluslararası Mavi Hilal Afrika Ekibi’nin bölgenin özellikle Sahel kuşağında gerçekleştirdiği ihtiyaç tespit çalışmalarının ardından; 10 adet Çad’ta, 25 adet Nijer’de, 4 adet ise Burkina Faso’da olmak üzere faaliyete geçti.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı; bölgelerin özellikle ulaşım imkanları kısıtlı köylerine yönelik temiz suya erişim projeleri geliştirmeye devam ederken; kuraklık, çölleşme ve aşırı yoksulluğun hakim olduğu Afrika’nın en yoğun düzensiz göç veren Sahel bölgesine yönelik temel ihtiyaçları karşılamayı sürdürecek.DEPREM SONRASI DURUM DEĞERLENDİRMESİ VE NAKİT YARDIM UYGULANABİLİRLİK ANALİZİ

6 Şubat depreminden etkilenen bölgelerdeki piyasa koşullarını anlamak ve bölgedeki ekonomik durumu değerlendirmek amacıyla gerç ...

YEMEN’E İNŞA EDİLEN CAN SUYU: SU KUYULARI

Yemen’de uzun zamandır yaşanan toplumsal kriz başta şiddetli ekonomik gerileme olmak üzere güvenli gıdaya erişim, kamu hizmetle ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN