ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI’NDAN KORUMA VE KAPASİTE GELİŞTİRME EĞİTİMİ


Alman Federal Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) ile Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardımlar Genel Müdürlüğü (ECHO) tarafından finanse edilen ve Alman Uluslararası İş birliği Kurumu (GIZ) GmbH ile uygulanan Mülteciler ve Ev Sahibi Toplum için Sosyal Hizmetlerin Geliştirilmesi Projesi CLIP 2 kapsamında, Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) kendi ağındaki yerel inisiyatiflerle karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımında bulunurken oluşturduğu mentör ekibiyle proje kapsamındaki STK’ların geliştirmek istedikleri alanlarda da süpervizörlük desteği sunmaktadır. Bu bağlamda Mentorluk Programı’nın son eğitimi İstanbul’da gerçekleşti.

AID Uluslararası Doktorlar Derneği, Genç Hayat Vakfı ve Afganistan Hazaraları Derneği temsilcilerinin katıldığı Koruma ve Kapasite Geliştirme Eğitimi’nin ilk gününde Mentorluk süreci genel hatları ile değerlendirilirken; vaka yönetimi ve KVVK Eğitimi ve Vaka Yönetimi gibi başlıklar uygulamalı anlatımlarla paylaşıldı.

Eğitimin 2. Günü ise Öğrenme Tasarımları ekibinin de katılımı ile Psikososyal Destek çalışmaları ve çalışan ruh sağlığının korunması başlıkları yine interaktif uygulamalarla değerlendirildi.

Projenin en belirgin hedeflerinden biri, yerel inisiyatiflerin hâlihazırda yürüttüğü proje uygulamalarını uluslararası standartlara taşımaktır. Kurumlar arası gerçekleşen dayanışma ve iş birliği ile bu ağdaki STK‘ların uygulamalarına yönelik kolaylaştırıcıların geliştirilmesi ve dokümanların oluşturulmasına destek verirken, geri bildirim mekanizmalarının güçlenmesi ile toplum temelli uygulamalar geliştirilmesi önemsenmektedir.ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI DEPREM GÜNCEL RAPORU, 15 EYLÜL 2023

Kahramanmaraş depremlerinin tüm durum raporlarına ulaşmak için tıklayın Kahramanmaraş depremlerinin tüm durum ...

ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI’NDAN FAS DEPREMİNE MÜDAHALE İÇİN ACİL ÇAĞRI

10.09.2023 Arka Plan 8 Eylül günü yerel saatle 11:11'de Fas'ın orta kesiminde 6.8 büyüklüğünde ...

FAS 6.8 İLE SARSILDI. BÖLGEYE YÖNELİK ACİL YARDIM ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATIYORUZ

IBC'nin Fas'taki acil yardım çalışmalarına destek olmak ister misiniz? 8 Eylül Cuma günü merkez üss&uu ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN