KUZEYBATI SURİYE’DE KOLERA TEHDİDİ!


Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Salgına Yönelik Çalışmalara Öncülük Ediyor

Kuzeybatı Suriye büyüyen bir salgının tam ortasında…

19 Eylül'de Suriye sağlık yetkilileri, Halep vilayetinin Cerablus ilçesinde ilk kolera vakasını doğruladı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Erken Uyarı, İkaz ve Müdahale Ağı (EWARN); 25 Ağustos ile 15 Ekim arasında, Suriye'de 75 kişinin de hayatını kaybetmesine yol açan 20.014 şüpheli vaka bildirdi.

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı (IBC), kolera tehdidne ilişkin koordinasyon toplantılarına ve eğitimlere düzenli olarak katılım gösteriyor ve kirli içme sularının temizlenmesine yönelik tabletlerin dağıtımını gerçekleştiriyor.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) Suriye Sınır Ötesi Programlar Yöneticisi Dr. Muhammed Assaf, Gaziantep'te OCHA, UNICEF ve Al Ameen Vakfı tarafından yürütülen koordinasyon eğitimlerine katılarak bölgedeki müdahalelere liderlik ediyor.

Kuzeybatı Suriye'de vakaların artması nedeniyle Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı (IBC), El-bab'daki 5 kampta yaşamını sürdüren 1237 aile için toplam 38.000 içme suyu dezenfekte edici tabletin dağıtımını gerçekleştirdi.

Mavi Hilal, OCHA Sağlık Komitesi iş birliği ile, Kuzeybatı Suriye'nin artan kolera vakalarını önlemeye yönelik farkındalık çalışmaları da düzenlerken, projelere etkili bir şekilde devam edebilmek için koordineli sınır ötesi insani yardımın devamını ve Kuzeybatı Suriye'de daha fazla can kaybının önlenmesi için yaklaşmakta olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Kararının yenilenerek, uzatılmasını talep ediyor.FAS DEPREMİ IBC DURUM RAPORU, 22 EYLÜL 2023

Fas'ta son yüzyılın en güçlü sarsıntısı olan 6,8 büyüklüğündeki depremin, Fas'ın orta kesimi ...

LİBYA'DAKİ SEL FELAKETİNE MÜDAHALE İÇİN ACİL ÇAĞRI

Arka Plan 10 Eylül’de Libya’nın kuzeydoğusunda yaşanan Daniel Fırtınası şiddetli yağmurlara ve ani sellere yol aça ...

KUZEY SURİYE’DE DEPREM SONRASI SANİTASYON VE SAĞLIK PROGRAMLARIMIZIN İLK AŞAMASI TAMAMLANDI

EYVA’A KAMP Eyva’a’nın 2 No’lu kampı, 6 Şubat 2023’te yaşanan depremin ardından kuruldu ve kamp sakinlerinin ta ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN