FAS 6.8 İLE SARSILDI. BÖLGEYE YÖNELİK ACİL YARDIM ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATIYORUZ


IBC'nin Fas'taki acil yardım çalışmalarına destek olmak ister misiniz?

8 Eylül Cuma günü merkez üssü Marakeş'in sadece 72 kilometre dışında olan 6.8 büyüklüğünde yıkıcı bir deprem Fas'ı vurdu. 

Devlet yetkililerine göre 1000'den fazla kişinin öldüğü teyit edilmiş olup, yıkım Atlas Dağları'nın uzak bölgelerinin yanı sıra şehir merkezlerinde de yaygındır.

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı acil yardım sağlamak üzere harekete geçmiştir. Depremin meydana gelmesinden bu yana geçen saatler içinde IBC, gıda paketleri, hijyen kitleri, battaniyeler, gıda dışı ürünler, geçici barınak ve içme suyu gibi kritik yardım malzemelerini harekete geçirmek için yerel yetkililer ve acil durum müdahale personeli ile yakın koordinasyon içinde çalışmaktadır. IBC ayrıca, acil insani yardım hizmetlerine erişim, barınak depremden etkilenenlerim doğrudan destek almak için toplanabilecekleri güvenlik noktaları oluşturmak için çalışıyor. 

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı durumu izlemeye devam etmektedir ve ihtiyaçlar geliştikçe müdahale çabalarımızı güncelleyecektir.

IBC'nin Fas'taki acil yardım çalışmalarına destek olmak ister misiniz?FAS’IN KAHRAMAN KADINLARI…

Kadınların toplumsal hayata kazandırılmasının ve ekonomik özgürlüklerine sahip olmalarının büyük bir öneme sahi ...

IBC Logo

Gazze’de geçtiğimiz Ekim ayından bu yana eşi benzeri görülmemiş insanlık dramı yaşanmaya devam ediyor. Yaklaşık 1 yı ...

SORAN’DA BİNLERCE İNSANIN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILADIK!

6 Şubat’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 altı şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli sarsıcı depremler tüm ülkenin seferberlik dolu bir g&uu ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN