KUZEY SURİYE ÇADIR KAMPLARINA YARDIM ELİ UZATMAYI SÜRDÜRÜYORUZ


Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı (IBC), hayata tutunmaya çalışan Kuzey Suriye çadır kampları için yardım çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

IBC 5000 adet çadır zemini malzemesinin dağıtımını Penny Appeal desteği, Kızılay ve AFAD koordinasyonu ile Azez bölgesinde tamamladı. Bölgenin değişken hava şartlarına dayanıklı ve izolasyon özelliği taşıyan bu zeminler, kamplardaki hayatı bir nebze olsun kolaylaştırıyor.

Suriye Krizinin 10. Yılına girdiği bu yıl COVID-19 salgını ile beraber, bölgedeki yaşam şartları ve temel ihtiyaçlara erişim hala yeterli düzeyde değil…

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı krizin ilk günlerinden bugüne kadar sahadaki çalışmalarını aralıksız sürdürürken, önümüzdeki günlerde mevsimsel olarak ihtiyaçları şekillenen ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan bölge halkı için gereken hayati desteği sağlamaya ve projelerini bu çerçevede genişletmeye devam edecektir.SORAN’DA BİNLERCE İNSANIN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILADIK!

6 Şubat’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 altı şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli sarsıcı depremler tüm ülkenin seferberlik dolu bir g&uu ...

İÇ SAVAŞTAKİ SUDAN AÇLIĞIN PENÇESİNDE: RAMAZAN’DA 1200 AİLEYE YARDIM ELİ UZATTIK

Sudan’da yaşanan iç savaş halkın yaşam şartlarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Pek çok insani yard� ...

YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN