ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI’NIN YARDIM ELİ RAMAZAN AYI’NDA DA SURİYE SINIRINDA


İdlib ve Halep’te yaşanan çatışmalar nedeniyle evlerinden ayrılmak zorunda kalan ailelerin bir bölümü, Suriye’nin Kuzey Batısında yer alan Afrin bölgesindeki çadır kamplarda yaşamını sürdürüyor.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC), Ramazan ayının gelmesi ile birlikte bölgedeki yardım faaliyetlerini genişletiyor. IBC, geçtiğimiz günlerde, çadır kamplarda yaşayan 750 ailenin, yani yaklaşık 4000 yararlanıcının temel beslenme ihtiyaçlarını IDRF iş birliği ve AFAD koordinasyonu ile karşılamak üzere gıda yardımları gerçekleştirdi.    

Bir ailenin günlük kalori ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan gıda yardım paketleri ile birlikte, IBC Cinderes Bölgesi’nde yer alan kamplara sıcak ekmek temin etmek için de geçici ekmek fırınlarının kurulumunu tamamladı. Ramazan boyunca devam edecek olan düzenli ekmek dağıtımları ile zorlu koşullarda yaşamını sürdüren bölge halkının iftar sofraları ekmeksiz kalmadı.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Ramazan Ayı boyunca bölgeye destek sağlamaya devam edecek.YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

AFGANİSTAN’DAKİ SEL FELAKETİNE MÜDAHALE İÇİN ACİL ÇAĞRI

Cumartesi günü Afganistan'ın kuzeyindeki Baghlan eyaletindeki şiddetli selden sonra insanlar hasar g&ou ...

AFGANİSTAN’DAKİ TOPLUM MERKEZİ İLK MEZUNLARINI VERDİ!

Afganistan’da yaşanan siyasi gelişmeler kadınlar başta olmak üzere Afgan halkının hayatını tamamen değiştirdi. Ülke i&cc ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN