ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI SEL FELAKETİ İLE SARSILAN KASTAMONU BOZKURT’TA


Batı Karadeniz, afetin izlerini silmeye çalışıyor.  Felaketin en fazla vurduğu Kastamonu Bozkurt'ta 70 kişi hayatını kaybetti ve yüzlerce ev ağır hasar alarak yaşanamaz hale geldi.  

Şiddetli yağışlar ile birlikte elektrik hatlarının da arızalandığı ilçede, birçok yolda çökme de oluşması toprak kaymalarının da yaşanması ile birlikte ciddi bir ulaşım sıkıntısı da yaşanıyor.  

AFAD ve Kızılay koordinasyonu ile acil yardım çalışmalarına katılan Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) Kastamonu Bozkurt merkez ve çevre köylerde gerçekleştirdiği ihtiyaç analizlerinin ardından, AFAD tarafından yönlendirilen 300 gönüllü ile birlikte, yer yer 1,5 metre çamur ile kaplanan cadde ve binalardaki temizlik çalışmalarına destek verdi. Bu çerçevede ekiplerin kullanımı için 50 adet kürek, 200 çift iş eldiveni, 30 el arabası, 150 adet çekçek, 150 takım sert temizlik fırçası, 300 adet şapka, 50 çift çizme hem gönüllüler hem de selden etkilenen merkeze bağlı 750 hanelik İlişi köyü sakinlerine teslim edildi.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı ayrıca bölgedeki 500 aileye yönelik un, yağ, şeker, kuru baklagil, çay, tuz ve temizlik malzemelerinden oluşan acil destek paketlerinin dağıtımını da gerçekleştirecek.SORAN’DA BİNLERCE İNSANIN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILADIK!

6 Şubat’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 altı şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli sarsıcı depremler tüm ülkenin seferberlik dolu bir g&uu ...

İÇ SAVAŞTAKİ SUDAN AÇLIĞIN PENÇESİNDE: RAMAZAN’DA 1200 AİLEYE YARDIM ELİ UZATTIK

Sudan’da yaşanan iç savaş halkın yaşam şartlarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Pek çok insani yard� ...

YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN