YEMENLİ HEMŞİRELER ULUSLARARASI MAVİ HİLAL DESTEĞİ İLE GÖREVE HAZIR


Uzun süredir devam eden siyasi istikrarsızlık ile birlikte dünyanın en büyük insani krizinin yaşandığı Yemen’de, COVID-19 salgını pek çok ülkeden daha ölümcül seyretti.

Ülkedeki sağlık sisteminin de yetersizliği göz önünde bulundurulduğunda milyonlarca insanın sağlık hizmetlerine erişimi neredeyse imkansız hale geldi. Salgınla birlikte artan solunum ve kalp yetmezliği vakalarına müdahale etmenin git gide zorlaştığı ülkede, Uluslararası Mavi Hilal Vakfı ve IDRF iş birliği ile 30 hemşireye yönelik gerçekleştirilen 5 aylık Covid-19 yoğun bakım üniteleri kapasite geliştirme programı geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

Eğitimlerini tamamlayan hemşirelere Hadramud Eyaleti başkenti olan Al Mukalla’da gerçekleştirilen törenle sertifikaları teslim edildi. Törene Hadromud Sağlık Sekreteri ve Mukalla Sağlık Müdürü ile sertifika alan hemşirelerin aileleri katıldı. Hemşireler aldıkları bu eğitimle yoğun bakım ünitelerinde solunum cihazları ile hastaların entübe edilmesi konusunda ihtisas sahibi oldular.ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI, RAMAZAN RUHUNU YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR!

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, Ramazan’ın birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu ihtiyaç sahibi insanlara yardım elini uzatarak he ...

ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI KİLİS TOPLUM MERKEZİ: DEZAVANTAJLI TOPLULUKLARIN HAYATA YENİDEN TUTUNMASINDA ÖNCÜ BİR ROL

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) Kilis Toplum Merkezi, dezavantajlı toplulukların psikososyal destek ihtiyaçlarını karşılayarak, on ...

GAZZE: YIKINTILARIN ARDINDAKİ HAYAT MÜCADELESİ

Açlık, susuzluk, hijyen eksikliği, kayıplar ve gözyaşları… Gazze’de hayatta kalmaya çalışan insanların aylard ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN