YEMENLİ HEMŞİRELER ULUSLARARASI MAVİ HİLAL DESTEĞİ İLE GÖREVE HAZIR


Uzun süredir devam eden siyasi istikrarsızlık ile birlikte dünyanın en büyük insani krizinin yaşandığı Yemen’de, COVID-19 salgını pek çok ülkeden daha ölümcül seyretti.

Ülkedeki sağlık sisteminin de yetersizliği göz önünde bulundurulduğunda milyonlarca insanın sağlık hizmetlerine erişimi neredeyse imkansız hale geldi. Salgınla birlikte artan solunum ve kalp yetmezliği vakalarına müdahale etmenin git gide zorlaştığı ülkede, Uluslararası Mavi Hilal Vakfı ve IDRF iş birliği ile 30 hemşireye yönelik gerçekleştirilen 5 aylık Covid-19 yoğun bakım üniteleri kapasite geliştirme programı geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

Eğitimlerini tamamlayan hemşirelere Hadramud Eyaleti başkenti olan Al Mukalla’da gerçekleştirilen törenle sertifikaları teslim edildi. Törene Hadromud Sağlık Sekreteri ve Mukalla Sağlık Müdürü ile sertifika alan hemşirelerin aileleri katıldı. Hemşireler aldıkları bu eğitimle yoğun bakım ünitelerinde solunum cihazları ile hastaların entübe edilmesi konusunda ihtisas sahibi oldular.LİBYA'DAKİ SEL FELAKETİNE MÜDAHALE İÇİN ACİL ÇAĞRI

Arka Plan 10 Eylül’de Libya’nın kuzeydoğusunda yaşanan Daniel Fırtınası şiddetli yağmurlara ve ani sellere yol aça ...

KUZEY SURİYE’DE DEPREM SONRASI SANİTASYON VE SAĞLIK PROGRAMLARIMIZIN İLK AŞAMASI TAMAMLANDI

EYVA’A KAMP Eyva’a’nın 2 No’lu kampı, 6 Şubat 2023’te yaşanan depremin ardından kuruldu ve kamp sakinlerinin ta ...

ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI DEPREM GÜNCEL RAPORU, 15 EYLÜL 2023

Kahramanmaraş depremlerinin tüm durum raporlarına ulaşmak için tıklayın Kahramanmaraş depremlerinin tüm durum ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN