ULUSLARARASI MAVİ HİLAL İNSANİ YARDIM VE KALKINMA VAKFI (IBC) GLOBALGIVING ORTAKLIĞI İLE AFGANİSTAN'DA #PaylaşmaGünü İÇİN ACİL KIŞ KAMPANYASI BAŞLATTI


2012 yılından bu yana küresel bir hareket haline gelen ve dünyanın en büyük cömertlik hareketi olarak kutlanan, #PaylaşmaGünü (#GivingTuesday) kapsamında Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı (IBC), Afganistan’ın Herat, Kunduz ve Kabil illerindeki yerinden edilmiş savunmasız Afganlar için bağış kampanyası başlattı. 30 Kasım Salı günü düzenlenecek küresel paylaşma günü öncesinde, ABD merkezli sivil toplum kuruluşu GlobalGiving ortaklığında Afganistan'daki 1500 aile için gıda ve kışlık yardım paketleri dağıtılması hedefleniyor.

Paylaşma Günü, her yıl yüz milyonlarca insana yardım etmek, teşekkür etmek ve nezaket göstermek gibi kavramları hatırlatmak ve bu amaç doğrultusunda bir araya getirmek için önemli bir fırsat…  

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı (IBC) bu özel gün vesilesi ile Afganistan’daki yardıma muhtaç 6 kişilik ailelere bağış yapmak için dört seçenek sunuyor.

Dağıtılması planlanan her gıda kolisi 5 kg pirinç, 5 kg buğday unu, 1.5 lt yağ, 5 kg tahıl, 1 kg yeşil çay, 2 kg süt tozu, 1 kg tuz içeriyor ve ailelerin 1 aylık temel gıda ihtiyacını karşılamış oluyor. Aynı zamanda 2 adet çift kişilik battaniye, 6 palto, 6 kazak, 6 çift çorap, 6 çift bot ve 6 boyun atkısı ile zorlu kış koşullarına yönelik önleyici bir kışlık kıyafet kiti de barındırıyor.

Proje ve kampanyanın tüm ayrıntıları için lütfen tıklayınız.

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı (IBC) ile kısa bir süre önce ortaklık gerçekleştiren GlobalGiving, kar amacı gütmeyen kuruluşları bağışçılara ve şirketlere yönlendirerek, 501(c)(3) ile bu kuruluşların fon arayışlarını destekleyen kayıtlı bir kuruluştur.

2002 yılından bu yana, 175'ten fazla ülkede 31.098 projeye destek veren ve 1.365.361 kişiden 618 milyon dolardan fazla para toplanmasına destek sağlayan GlobalGiving Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı’na ilk desteğini Afganistan için Acil Kış Yardımı projesine destek vererek başlattı.

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı Charity Navigator'daki dört yıldız derecelendirmesine uygun olarak gerçekleşen titiz bir inceleme sürecinin ardından kampanya için çalışmalarını hızlandırdı.

Bu kampanyaya yapılan bağışlar ABD'de vergiden düşülebilir veya İngiltere'deki vergi mükellefleri GBP olarak verebilir veya ekstra % 25 Hediye Yardımı talep edebilir.

#PaylaşmaGünü Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı’na destek olmak için sosyal medya hesaplarını takip edebilir, kampanyayı paylaşabilir ve buradan bağışta bulunabilirsiniz.

 SORAN’DA BİNLERCE İNSANIN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILADIK!

6 Şubat’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 altı şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli sarsıcı depremler tüm ülkenin seferberlik dolu bir g&uu ...

İÇ SAVAŞTAKİ SUDAN AÇLIĞIN PENÇESİNDE: RAMAZAN’DA 1200 AİLEYE YARDIM ELİ UZATTIK

Sudan’da yaşanan iç savaş halkın yaşam şartlarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Pek çok insani yard� ...

YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN