KIŞ MEVSİMİ BAZI COĞRAFYALARDA DAHA SERT…


Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Suriye Sınır Kamplarındaki Çalışmalarını Hızlandırdı

Her yıl kış mevsimi, çadır kamplarda yaşam mücadelesi veren, yarısı ülke içinde yerinden edilmiş ve çatışmalar sırasında güvenli bölgelere kaçmış binlerce ailenin acısını tazeliyor. Özellikle Afrin Bölgesi’nde yaşanan şiddetli yağışlarla mültecilerin yaşam alanı olan yüzlerce çadır sular altında kalırken, bölgedeki eğitim-öğretim çalışmaları da aksıyor. 

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) trajedinin merkezi haline gelen sınır kamplarına, krizin ilk günlerinden bu yana destek sağlarken, özellikle kış aylarında yardım faaliyetlerini daha da kapsamlı hale getiriyor.

IBC Sınır Ötesi Yardımlar Ekibi bölgede düzenli olarak gerçekleştirdiği ihtiyaç tespit çalışmalarının ardından, yaşanan sel ve fırtına nedeniyle çadırları kullanılamaz hale gelmiş 600 ailenin branda ve ısıtıcı ihtiyacını karşıladı.

Sınır Tanımayan Doktorlar desteği ve AFAD koordinasyonu ile gerçekleştirilen yardım çalışmaları gıda, giysi ve barınma desteği sağlarken, çocukları her daim önceliklendiriyor. Eğitimleri, psikolojik durumları hatta yaşamları bile risk altında olan çocuklar için güvenli alanlar yaratmaya çalışan Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, Al-Kadisiye İlkokulu’ndaki 1600 öğrencinin kışlık bot ve mont ihtiyacını karşıladı.

Her geçen gün insani krizin katlanarak arttığı sınır bölgeleri için hızlı çözümler geliştiren IBC, temel ihtiyaçlara erişemeyen bir kişi bile kalmayıncaya kadar projelerini genişletmeye devam edecek.

 

 


YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

AFGANİSTAN’DAKİ SEL FELAKETİNE MÜDAHALE İÇİN ACİL ÇAĞRI

Cumartesi günü Afganistan'ın kuzeyindeki Baghlan eyaletindeki şiddetli selden sonra insanlar hasar g&ou ...

AFGANİSTAN’DAKİ TOPLUM MERKEZİ İLK MEZUNLARINI VERDİ!

Afganistan’da yaşanan siyasi gelişmeler kadınlar başta olmak üzere Afgan halkının hayatını tamamen değiştirdi. Ülke i&cc ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN