KIŞ MEVSİMİ BAZI COĞRAFYALARDA DAHA SERT…


Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Suriye Sınır Kamplarındaki Çalışmalarını Hızlandırdı

Her yıl kış mevsimi, çadır kamplarda yaşam mücadelesi veren, yarısı ülke içinde yerinden edilmiş ve çatışmalar sırasında güvenli bölgelere kaçmış binlerce ailenin acısını tazeliyor. Özellikle Afrin Bölgesi’nde yaşanan şiddetli yağışlarla mültecilerin yaşam alanı olan yüzlerce çadır sular altında kalırken, bölgedeki eğitim-öğretim çalışmaları da aksıyor. 

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) trajedinin merkezi haline gelen sınır kamplarına, krizin ilk günlerinden bu yana destek sağlarken, özellikle kış aylarında yardım faaliyetlerini daha da kapsamlı hale getiriyor.

IBC Sınır Ötesi Yardımlar Ekibi bölgede düzenli olarak gerçekleştirdiği ihtiyaç tespit çalışmalarının ardından, yaşanan sel ve fırtına nedeniyle çadırları kullanılamaz hale gelmiş 600 ailenin branda ve ısıtıcı ihtiyacını karşıladı.

Sınır Tanımayan Doktorlar desteği ve AFAD koordinasyonu ile gerçekleştirilen yardım çalışmaları gıda, giysi ve barınma desteği sağlarken, çocukları her daim önceliklendiriyor. Eğitimleri, psikolojik durumları hatta yaşamları bile risk altında olan çocuklar için güvenli alanlar yaratmaya çalışan Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, Al-Kadisiye İlkokulu’ndaki 1600 öğrencinin kışlık bot ve mont ihtiyacını karşıladı.

Her geçen gün insani krizin katlanarak arttığı sınır bölgeleri için hızlı çözümler geliştiren IBC, temel ihtiyaçlara erişemeyen bir kişi bile kalmayıncaya kadar projelerini genişletmeye devam edecek.

 

 


DEPREM SONRASI DURUM DEĞERLENDİRMESİ VE NAKİT YARDIM UYGULANABİLİRLİK ANALİZİ

6 Şubat depreminden etkilenen bölgelerdeki piyasa koşullarını anlamak ve bölgedeki ekonomik durumu değerlendirmek amacıyla gerç ...

YEMEN’E İNŞA EDİLEN CAN SUYU: SU KUYULARI

Yemen’de uzun zamandır yaşanan toplumsal kriz başta şiddetli ekonomik gerileme olmak üzere güvenli gıdaya erişim, kamu hizmetle ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN