ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI’NDAN SURİYE SINIR BÖLGELERİNE BÜYÜK MEDİKAL MALZEME DESTEĞİ


Suriye’de yaşanan kriz ve sonuçlarının giderek şiddetlenmesi ile sınır kamplarındaki yaşam şartları giderek zorlaşıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı; Azez ve Fırat Kalkanı Bölgesi’nde birçok hastane, klinik ve ambulansı hizmete sokarken; ilaç ve tıbbi malzeme tedariki konusunda da bölgeye destek sağlıyor. Ancak kış mevsiminin ağır koşulları ve COVID-19 vakalarının çoğalması ile birlikte medikal ihtiyaçlar artıyor.

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı (IBC), 10 yılı aşkın süredir Türkiye-Suriye sınırının sıfır noktasında yürüttüğü insani yardım faaliyetlerini kış mevsiminin gelmesi ile birlikte genişletti.

IBC Sınır Ötesi Yardımlar Ekibi, Action Medeor desteği ile bölgede yaklaşık 1 milyon 200 kişiye sağlık hizmeti veren; Vatan, Çobanbey, Marea, Al-Amal, Waseem Moaz, Ahtarin, Azez Kadın Doğum ve Jinekoloji, Soran Kadın Doğum ve Jinekoloji olmak üzere 8 büyük hastaneye ilaç ve medikal malzeme desteği sağladı. Dağıtımlar, T.C. Sağlık Bakanlığı, Kızılay ve yerel makamların koordinasyonu ile tamamlanırken, bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin tedavileri için önemli bir destek niteliği taşıyor.İÇ SAVAŞTAKİ SUDAN AÇLIĞIN PENÇESİNDE: RAMAZAN’DA 1200 AİLEYE YARDIM ELİ UZATTIK

Sudan’da yaşanan iç savaş halkın yaşam şartlarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Pek çok insani yard� ...

YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

AFGANİSTAN’DAKİ SEL FELAKETİNE MÜDAHALE İÇİN ACİL ÇAĞRI

Cumartesi günü Afganistan'ın kuzeyindeki Baghlan eyaletindeki şiddetli selden sonra insanlar hasar g&ou ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN