UYGUR ÇOCUKLARI PSİKO-EĞİTİM AKTİVİTELERİ İLE ARTIK GELECEĞE DAHA UMUTLU BAKIYOR


Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC), İstanbul’da yaşayan Uygur Türkleri için temel ihtiyaçların karşılanması, sağlığa erişim ve hukuki haklara yönelik bilgilendirme hizmetlerinin yanı sıra psikososyal destek faaliyetleri de gerçekleştiriyor. Bu çerçevede; çocuklar için yapılandırılmış psiko-eğitim çalışması geçtiğimiz haftalarda İsa Yusuf Alptekin Vakfı’nda gerçekleştirildi.

Üç oturumdan oluşan etkinlikte, çocukların, pandemi dönemi ile birlikte derinleşen olumsuz duygu, düşünce ve davranışlarına yönelik başa çıkma stratejileri geliştirmek ve psikolojik sağlamlığı güçlendirmek hedeflendi.

Aktivitelere katılım sağlama konusunda oldukça istekli olan çocuklar, öznel iyi oluşu sağlama ve korumaya yönelik farkındalık kazanırken; akranlarıyla iletişimi güçlendirme becerileri de geliştirdiler.

Özellikle “Nefesimi Düzenliyorum” ve “Ben Kendimin Kahramanıyım” etkinliklerinde oldukça keyifli anlar geçiren çocuklar; korktuklarında, üzüldüklerinde veya öfkelendiklerinde yapabilecekleri pek çok şeyin olduğunu keşfettiler.

“Geleceğe Gidiyorum” aktivitesinde ise; geleceğe yönelik hayallerini ve hedeflerini paylaşan çocuklar, yaşama dair sevinci ve umudu kaybetmemenin insanı güçlü ve sağlıklı kıldığına dair farkındalık kazandılar.ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI DEPREM GÜNCEL RAPORU, 15 EYLÜL 2023

Kahramanmaraş depremlerinin tüm durum raporlarına ulaşmak için tıklayın Kahramanmaraş depremlerinin tüm durum ...

ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI’NDAN FAS DEPREMİNE MÜDAHALE İÇİN ACİL ÇAĞRI

10.09.2023 Arka Plan 8 Eylül günü yerel saatle 11:11'de Fas'ın orta kesiminde 6.8 büyüklüğünde ...

FAS 6.8 İLE SARSILDI. BÖLGEYE YÖNELİK ACİL YARDIM ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATIYORUZ

IBC'nin Fas'taki acil yardım çalışmalarına destek olmak ister misiniz? 8 Eylül Cuma günü merkez üss&uu ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN