ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI OLARAK UKRAYNALI MÜLTECİLERİN YANINDAYIZ MOLDOVA’DA BİNLERCE MÜLTECİ İÇİN YARDIM KAMPANYAMIZ BAŞLADI


Rusya’nın işgali üzerine, can güvenliği için ülkelerinden kaçan Ukraynalı sivillerin sayısı 400 bini geçti. Bunlardan yaklaşık 60000’i Odessa nın güneyindeki dört değişik kapıdan Moldova’ya giren mülteciler ve bu sayı her geçen gün daha da yükseliyor.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin çağrısı üzerine Moldova sınırlarını herhangi bir kısıtlama olmaksızın Ukraynalı mültecilere açtı.

Moldova’ya geçen Ukraynalı mültecilerin 16.000 i Gagavuz Özerk Bölgesi’ne sığındı. Komrad Belediye Başkanı Sergei Anastasov yaklaşık 50 bin nüfuslu şehrin gelen mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamakta büyük sıkıntı çektiğini bildirdi.

Anastasov yerli halkın elinden geleni yapmasına rağmen okullara ve terkedilmiş fabrika binalarına sığınan mültecilerin acilen gıda giyecek ve kışlık battaniye yardımına ihtiyacı olduğunu duyurdu.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı olarak, Komrat’taki mültecilere acil gıda, battaniye ve kışlık giyecek yardımı yapmak için kampanya başlattık.

Vakfımızın temsilcisi Agasi Mamadli, Gagavuzya Özerk Bölgesi yetkilileriyle yardımın lojistik koordinasyonu için temaslarda bulundu.

İlk etapta bin aileye yardım dağıtımını planlıyoruz.DEPREM SONRASI DURUM DEĞERLENDİRMESİ VE NAKİT YARDIM UYGULANABİLİRLİK ANALİZİ

6 Şubat depreminden etkilenen bölgelerdeki piyasa koşullarını anlamak ve bölgedeki ekonomik durumu değerlendirmek amacıyla gerç ...

YEMEN’E İNŞA EDİLEN CAN SUYU: SU KUYULARI

Yemen’de uzun zamandır yaşanan toplumsal kriz başta şiddetli ekonomik gerileme olmak üzere güvenli gıdaya erişim, kamu hizmetle ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN