ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI OLARAK UKRAYNA HALKINA DESTEĞİMİZ ARTARAK SÜRÜYOR. UKRAYNA VE MOLDOVA’DAKİ BİNLERCE MÜLTECİYE GIDA VE BARINAK DESTEĞİ SAĞLIYORUZ.


Uluslararası Mavi Hilal Vakfı olarak mart ayından bu yana Moldova’ya sığınan Ukraynalı mülteciler ile Ukrayna’nın Odessa vilayetinde hayatlarını kurtarmak için insanlık dışı şartlarda yaşayan yerinden edilmiş göçmenlere destek sağlamaktayız.

İlk etapta Moldova İşçi Sendikaları ve Komrad Belediyesi yatakhanelerinde barındırılan yüzlerce ailenin aylık gıda ihtiyacı ile birlikte binaların yatak, buzdolabı ve çamaşır makinesi ihtiyaçları karşılandı.

Nisan ayında ise genişletilen yardım programı çerçevesinde on binlerce Ukraynalı ailenin temel gıda ve sağlık ihtiyaçlarına cevap verildi. Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Başkanı Recep Üker’in liderliğindeki heyet Odessa Bolgard’da ihtiyaç tespit çalışmalarını gerçekleştirirken, bu çerçevede Bolgrad Valiliği Acil Yardım merkezine binlerce kişi için temel gıda malzemeleri teslim edildi. Ayrıca Türkiye’den 82 bin parça hazır yemek gönderilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Mayıs ayı içinde ise Bolgard’da iki devlet hastanesiyle Komrad Devlet hastanelerinin tıbbi malzeme ve ilaç ihtiyaçları karşılanacak. Bölgenin en büyük ihtiyaçlarından biri olan yaralı ve hasta nakil ambulanslarının ilki de yine mayıs ayı içinde Moldova’ya sevk edilecek.

Uluslararası Mavi, Hilal Vakfı olarak yıkılan köylerin ve sağlık tesislerinin yeniden inşası için de kampanyalar başlattık.SORAN’DA BİNLERCE İNSANIN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILADIK!

6 Şubat’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 altı şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli sarsıcı depremler tüm ülkenin seferberlik dolu bir g&uu ...

İÇ SAVAŞTAKİ SUDAN AÇLIĞIN PENÇESİNDE: RAMAZAN’DA 1200 AİLEYE YARDIM ELİ UZATTIK

Sudan’da yaşanan iç savaş halkın yaşam şartlarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Pek çok insani yard� ...

YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN