ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI KUZEY SURİYE YARDIM ÇALIŞMALARI KOORDİNATÖRÜ RAVDANUR CUMA, SOSYAL GİRİŞİMCİLİK GÜÇLENDİRME VE UYUM PROJESİ KAPSAMINDA MARDİN’DE


Kadınları ve gençleri desteklemeyi amaçlayan Türkiye'deki Mülteci ve Ev Sahibi Topluluklarda Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi (SEECO) 26 Mayıs’ta Mardin’de başladı.

Dünya Bankası, Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kalkınma Ajansı tarafından yürütülecek olan proje; sosyal girişimcilik alanında kapasite geliştirmek için çok sayıda organizasyon, toplantı, seminer, panel düzenleyerek farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Projenin açılış gününde konuşmacı olarak yer alan Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) Kuzey Suriye Yardım Çalışmaları Koordinatörü Ravdanur Cuma; Mavi Hilal’in mülteci kadınlar ve gençlerin sosyal uyum süreçlerinin yönetilmesi ve desteklenmesine yönelik projelerini katılımcılarla paylaştı.

Ravdanur Cuma; “Türkiye Cumhuriyeti dil, din, etnisite ayrımı olmaksızın bu topraklarda yaşayan herkes için; özellikle de kadınların ve gençlerin girişimlerini destekleyerek umut ışığı olmuştur. Mülteci bir kız çocuğuyken kampta başlayan mücadeleme, bugün Uluslararası Mavi Hilal Vakfı ile devam ediyorum. Mavi Hilal, tarafsızlık prensibi ile hareket ederek, herkesin insanca bir hayat sürmesi için projeler tasarlar ve geliştirir. Binlerce mültecinin yaşam standardını yükseltmek hedefiyle; Sosyal Girişimcilik, Uyum ve Güçlendirme projesinin açılış toplantısında yer almak benim için oldukça gurur verici…” dedi.

Proje boyunca düzenlenecek eğitimlerle birlikte; Adana, Mersin, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Mardin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Şanlıurfa'daki atıl tesisler de yenilenerek en az 7 bin kişinin faydalanabileceği alanlar hayata geçirilecek. Bu alanlarda sosyal girişimlerin doğması ve gelişmesi için gerekli çalışmalar yürütülürken, anaokulları, atölyeler, pazarlar da aktif olarak faaliyet gösterecek.ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI, RAMAZAN RUHUNU YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR!

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, Ramazan’ın birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu ihtiyaç sahibi insanlara yardım elini uzatarak he ...

ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI KİLİS TOPLUM MERKEZİ: DEZAVANTAJLI TOPLULUKLARIN HAYATA YENİDEN TUTUNMASINDA ÖNCÜ BİR ROL

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) Kilis Toplum Merkezi, dezavantajlı toplulukların psikososyal destek ihtiyaçlarını karşılayarak, on ...

GAZZE: YIKINTILARIN ARDINDAKİ HAYAT MÜCADELESİ

Açlık, susuzluk, hijyen eksikliği, kayıplar ve gözyaşları… Gazze’de hayatta kalmaya çalışan insanların aylard ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN