KUZEYBATI SURİYE’DE KOLERA TEHDİDİ!


Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Salgına Yönelik Çalışmalara Öncülük Ediyor

Kuzeybatı Suriye büyüyen bir salgının tam ortasında…

19 Eylül'de Suriye sağlık yetkilileri, Halep vilayetinin Cerablus ilçesinde ilk kolera vakasını doğruladı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Erken Uyarı, İkaz ve Müdahale Ağı (EWARN); 25 Ağustos ile 15 Ekim arasında, Suriye'de 75 kişinin de hayatını kaybetmesine yol açan 20.014 şüpheli vaka bildirdi.

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı (IBC), kolera tehdidne ilişkin koordinasyon toplantılarına ve eğitimlere düzenli olarak katılım gösteriyor ve kirli içme sularının temizlenmesine yönelik tabletlerin dağıtımını gerçekleştiriyor.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) Suriye Sınır Ötesi Programlar Yöneticisi Dr. Muhammed Assaf, Gaziantep'te OCHA, UNICEF ve Al Ameen Vakfı tarafından yürütülen koordinasyon eğitimlerine katılarak bölgedeki müdahalelere liderlik ediyor.

Kuzeybatı Suriye'de vakaların artması nedeniyle Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı (IBC), El-bab'daki 5 kampta yaşamını sürdüren 1237 aile için toplam 38.000 içme suyu dezenfekte edici tabletin dağıtımını gerçekleştirdi.

Mavi Hilal, OCHA Sağlık Komitesi iş birliği ile, Kuzeybatı Suriye'nin artan kolera vakalarını önlemeye yönelik farkındalık çalışmaları da düzenlerken, projelere etkili bir şekilde devam edebilmek için koordineli sınır ötesi insani yardımın devamını ve Kuzeybatı Suriye'de daha fazla can kaybının önlenmesi için yaklaşmakta olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Kararının yenilenerek, uzatılmasını talep ediyor.ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI, RAMAZAN RUHUNU YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR!

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, Ramazan’ın birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu ihtiyaç sahibi insanlara yardım elini uzatarak he ...

ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI KİLİS TOPLUM MERKEZİ: DEZAVANTAJLI TOPLULUKLARIN HAYATA YENİDEN TUTUNMASINDA ÖNCÜ BİR ROL

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) Kilis Toplum Merkezi, dezavantajlı toplulukların psikososyal destek ihtiyaçlarını karşılayarak, on ...

GAZZE: YIKINTILARIN ARDINDAKİ HAYAT MÜCADELESİ

Açlık, susuzluk, hijyen eksikliği, kayıplar ve gözyaşları… Gazze’de hayatta kalmaya çalışan insanların aylard ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN