FAS 6.8 İLE SARSILDI. BÖLGEYE YÖNELİK ACİL YARDIM ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATIYORUZ


IBC'nin Fas'taki acil yardım çalışmalarına destek olmak ister misiniz?

8 Eylül Cuma günü merkez üssü Marakeş'in sadece 72 kilometre dışında olan 6.8 büyüklüğünde yıkıcı bir deprem Fas'ı vurdu. 

Devlet yetkililerine göre 1000'den fazla kişinin öldüğü teyit edilmiş olup, yıkım Atlas Dağları'nın uzak bölgelerinin yanı sıra şehir merkezlerinde de yaygındır.

Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı acil yardım sağlamak üzere harekete geçmiştir. Depremin meydana gelmesinden bu yana geçen saatler içinde IBC, gıda paketleri, hijyen kitleri, battaniyeler, gıda dışı ürünler, geçici barınak ve içme suyu gibi kritik yardım malzemelerini harekete geçirmek için yerel yetkililer ve acil durum müdahale personeli ile yakın koordinasyon içinde çalışmaktadır. IBC ayrıca, acil insani yardım hizmetlerine erişim, barınak depremden etkilenenlerim doğrudan destek almak için toplanabilecekleri güvenlik noktaları oluşturmak için çalışıyor. 

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı durumu izlemeye devam etmektedir ve ihtiyaçlar geliştikçe müdahale çabalarımızı güncelleyecektir.

IBC'nin Fas'taki acil yardım çalışmalarına destek olmak ister misiniz?SORAN’DA BİNLERCE İNSANIN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILADIK!

6 Şubat’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 altı şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli sarsıcı depremler tüm ülkenin seferberlik dolu bir g&uu ...

İÇ SAVAŞTAKİ SUDAN AÇLIĞIN PENÇESİNDE: RAMAZAN’DA 1200 AİLEYE YARDIM ELİ UZATTIK

Sudan’da yaşanan iç savaş halkın yaşam şartlarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Pek çok insani yard� ...

YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN