ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI, FAS’TA UMUT DAĞITTI


Fas’ta 8 Eylül’de meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem, pek çok insanın hayatının bir günde değişmesine neden oldu. Binlerce insanın yaralanmasına hatta hayatını kaybetmesine neden olan deprem, aynı zamanda bir o kadar insanın da zorlu bir hayat mücadelesine başlattı.

Yaşanan bu şiddetli doğal afet sonrasında 2 binin üzerinde yaşam sona ererken; 6 binin üzerinde insan ise yaralandı. Evlerin, iş yerlerinin, tarihi binaların yıkılmasına ya da önemli ölçüde zarar görmesine neden olan deprem, pek çok insanın yaklaşan kış mevsiminde evsiz kalmasına neden oldu.

Afella Nofra ve Amizmiz yerle bir olan yerleşim yerlerinden yalnızca birkaçı…

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, ilk andan itibaren sahada ekiplerini görevlendirerek temel insani ihtiyaçların belirlenmesi için hızlı bir şekilde harekete geçti. Özellikle kırsal kesimlerin büyük ölçüde tahrip olması  başta kışlık malzemeler ve barınak olmak üzere bu ve bunun gibi pek çok temel ihtiyacı öncelik haline getirdi.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, yıllara dayanan tecrübesi ve engin birikimi ile bağışçılar, ortaklar, yetkililer ve yerel kuruluşlarla yardımlarını etkin bir şekilde koordine etti.  IDRF Kanada, Action Medeor, Corus, Zaimah, Penny Appeal, Al Amal Benevoles Association, Islamic Help UK, Good Neighboors’ın cömert desteği ile birlikte bebek bezinden, gıda paketlerine, hijyen kitlerinden barınaklara kadar daha pek çok yardımı afetzedelerle buluşturdu ve buluşturmaya da devam ediyor.

 

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı’nın Fas’ta Aciton Medeor ve Good Neighboors ile yaptığı dağıtımlar…

Depremin üzerinden geçen zaman akabinde yardım faaliyetlerini ve desteğine hız kesmeden devam eden Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, yeni yılda da umut dağıtmaya devam etti.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, donörlerinin cömert desteği ile yeni yıl öncesinde umut dağıttı

30 - 31 Aralık tarihlerinde Fas deprem projeleri kapsamında iki gün boyunca ara vermeden, yerel ortağı Al Amal ve donörleri IDRF Kanada, Action Medeor, Corus, Episcopal ve Zaimah’nın cömert desteği ile Douar Assif Lahlou, Tata, Akaygan, Tazoult, Gundafa, Anamrou ve Tagharyoust olmak üzere 7 farklı konuma giderek, temel insani yardıma halen daha ihtiyaç duyan 700’ün üzerinde aileye gıda, hijyen, battaniye ve yatak yardımında bulundu. 2024’e sayılı günler kala onları unutmadığını ve desteğine devam ettiğini gösteren Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, umut olmaya ve yüzleri güldürmeye devam etti.

Yeni yıl öncesinde sahada donörlerimiz ile yapılan dağıtımlar…

Günümüzde yaşanan ve pek çok insanın hayatını kökten değiştiren felaketlerde yeterli yardımı ulaştırabilmek için desteğinize her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç bulunuyor.

Faaliyetlere ait paylaşımları link üzerinden inceleyebilirsiniz:

https://www.instagram.com/p/C19Kv9jIopZ/

https://www.instagram.com/p/CzjKQhKoJqC/

https://www.instagram.com/p/CyVR9wjIMbQ/

https://www.instagram.com/p/CyF2apsgCgK/

https://www.instagram.com/reel/CxxR5jiMNlP/

https://www.instagram.com/p/CxnkmxLoZBU/

https://www.instagram.com/p/CxaehEQoF2x/?img_index=1

https://www.instagram.com/p/CxaehEQoF2x/

https://www.instagram.com/p/CxXv3fvMpK-/

https://www.instagram.com/p/CxNqhcVoBRl/

https://www.instagram.com/reel/CxNmUe5I0pH/SORAN’DA BİNLERCE İNSANIN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILADIK!

6 Şubat’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 altı şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli sarsıcı depremler tüm ülkenin seferberlik dolu bir g&uu ...

İÇ SAVAŞTAKİ SUDAN AÇLIĞIN PENÇESİNDE: RAMAZAN’DA 1200 AİLEYE YARDIM ELİ UZATTIK

Sudan’da yaşanan iç savaş halkın yaşam şartlarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Pek çok insani yard� ...

YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN