GAZZE’YE UZANAN YARDIM ELİ…


Gazze’de 7 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalar sebebi ile dünyanın gözü önünde adeta insanlık dramı yaşanıyor.

Çatışmaların başladığı ilk günden itibaren Gazze halkı orantısız güç kullanımı sebebi ile pek çok sorunla karşı karşıya ve tüm bunların çözümü için çaresizce yardım elinin kendilerine uzatılmasını bekliyor.

Yeterli gıdaya ulaşımda sorun yaşayan Gazze halkı, BM tarafından yakın zamanda açıklanan rapora göre içinde bulunduğu vahim durumla birlikte ne yazık ki gıdasızlığın pençesine düşmüş bulunuyor. Tam elektrik kesintilerinin yaşanması hayatın akışını tamamen durdurmuş durumda. Jeneratörler yaşanan yakıt sıkıntısı nedeni ile tam olarak çalışamıyor ve bu durum sağlık sektörünü derinden etkiliyor. Hastaneler acil tedaviye ihtiyaç duyan her yaştan yaralıya müdahale edebilmek için bir yandan elektrik problemi ile boğuşurken bir diğer yandan yakıt problemi yüzünden ulaştırılamayan insani yardımlar sebebi ile tıbbi malzeme eksikliği yaşıyor.

21.Yüzyılın ilk çeyreğinde yaşanan böylesine büyük bir insanlık dramı dünya sahnesinde yerini almaya ve masum sivillerin çığlıklıkları ile kendini duyurmayı bekliyor. Bölgede yaşanan gelişmelere ve masum sivillerin çektiği acılara sessiz kalamayan Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, geçtiğimiz günlerde acil müdahale çağrısını yayınladı. Bölgedeki ihtiyaçların neler olduğunu büyük bir titizlikle tespit eden Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, donörü IDRF Kanada ile birlikte bölgeye ilk yardımlarını ulaştırdı. Alhaytam merkezinde bulunan 550 aileye gıda ve hijyen paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, UNRWA desteği ve donörü IDRF Kanada ile birlikte Gazze’de dağıtımları sürdürüyor…

Şimdilik acil müdahale girişimlerini yürüten Uluslararası Mavi Hilal vakfı, ihtiyaçların çok büyük olması nedeniyle önümüzdeki altı ay boyunca desteğini ivedi bir şekilde sürdürmeye devam edecek.

Yardım kargolarının denetlenmesinde ve belirlenen kural ve düzenlemelere uygunluğun sağlanmasında Uluslararası Mavi Hilal Vakfı’na çok yardımcı olan UNRWA ile yakın işbirliği ve koordinasyon sayesinde yardım kargolarının Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağladı. Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için UNRWA ile iş birliğine devam edecek.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, sahada aktif olarak görev almaya devam ediyor

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı bölgeye yardımlarını ivedi bir şekilde sürdürmeyi ve acı içerisinde yaşayan masum sivillere desteğini devam ettirmeyi planlıyor. Bölgeden yükselen yardım çığlıklarına umut olabilmek için siz sevgili donörlerimizin desteğine her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var. Bağışçılarımızdan Gazze halkının acil ihtiyaçlarına cevap vermeleri için çağrıda bulunuyoruz.

Acil müdahale çağrımıza link üzerinden ulaşabilirsiniz: https://ibc.org.tr/EN/1710/ibc-flash-appeal-responding-gaza-crisisSORAN’DA BİNLERCE İNSANIN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILADIK!

6 Şubat’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 altı şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli sarsıcı depremler tüm ülkenin seferberlik dolu bir g&uu ...

İÇ SAVAŞTAKİ SUDAN AÇLIĞIN PENÇESİNDE: RAMAZAN’DA 1200 AİLEYE YARDIM ELİ UZATTIK

Sudan’da yaşanan iç savaş halkın yaşam şartlarını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Pek çok insani yard� ...

YEMEN: SUSUZLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAM…

Yemen’de yaşanan toplumsal kriz ülke mekanizmasının işleyişini önemli ölçüde sekteye uğratıyor. Meydana gelen ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN