Suriye’deki iç savaşın başladığı günden itibaren ayni ve nakdi yardımları ile Suriyelilerin yanında olan Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı, yüzleri güldürmeye devam ediyor.


ULUSLARARASI MAVİ HİLAL İNSANİ YARDIM VE KALKINMA VAKFI’NDAN SURİYELİLERE YARDIM

Suriye’deki iç savaşın başladığı günden itibaren ayni ve nakdi yardımları ile Suriyelilerin yanında olan Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı, yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Önce Suriye’de çalışma yapan, Suriyelilerin Türkiye’ye sığınmaları sebebiyle de ülke içindeki barınan Suriyelilere de yardımlar yapan Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı, Kilis’te kurulduğu günden bu yana, proje bazında çalışarak, yardım yapacağı kitleyi daha önceden belirleyip yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı, son olarak Suriyeli çocukların eğitim gördüğü okula giderek öğrencilerin yüzünü güldürdü. Suriyelilerin eğitim-öğretim gördüğü okulda bulunan öğrencilere toplam bin 350 adet kırtasiye paketi dağıtımını yaptı.

Yapılan kırtasiye paketi dağıtımının belirten Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı Suriye Bölge Temsilcisi Aziz Civelek, “Paketin içerisinde; okul çantası, 5 adet muhtelif defter, kalem kutusu, kurşun ve kırmızı kalem, silgi ile kalem tıraş bulunmaktadır. Aynı zamanda aynı okulda bulunan öğrencilere 5 ay boyunca taze meyve, meyve suyu ve çikolatalı gofretleri günlük değişimli olarak veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Ayrıca okuldaki idareci ve öğretmenlere 5 ay boyunca maddi destekte bulunulacaktır. Okula yapmış olduğumuz katkıları arttırarak devam ettirmeye çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

 

http://www.vizyonhavadiskilis.com/?Syf=18&Hbr=507230&/Suriye%E2%80%99deki-i%C3%A7-sava%C5%9F%C4%B1n-ba%C5%9Flad%C4%B1%C4%9F%C4%B1-g%C3%BCnden-itibaren-ayni-ve-nakdi-yard%C4%B1mlar%C4%B1-ile-Suriyelilerin-yan%C4%B1nda-olan-Uluslararas%C4%B1-Mavi-Hilal-%C4%B0nsani-Yard%C4%B1m-ve-Kalk%C4%B1nma-Vakf%C4%B1,-


Tarih: 01/04/2013

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN