Suriyelilerden Kilislilere karanfilli teşekkür


Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak, Türkiye'ye sığınan Suriyeli gençler, gördükleri misafirperverliğe teşekkür için Kilis'te karanfil ve broşür dağıttı.

Suriyeli gençlerden oluşan bir grup, kent merkezindeki Murtaza Caddesi'nde ellerinde ''Teşekkürler Türkiye'' yazılı broşürlerle vatandaşlara karanfil vererek, teşekkür etti.

Yaşanan bazı olumsuz olaylar nedeniyle de özür dileyen Suriyeli gençler, misafirperverliklerinden dolayı Türk halkına minnettar olduklarını belirttiler.

Karanfil ve broşürleri alan bazı vatandaşlar ise Suriye'de yaşanan iç savaşa sadece Türkiye'nin değil tüm İslam aleminin kayıtsız kalmaması gerektiğini ifade etti.

Suriyeli gençler adına açıklama yapan Haysam Vilyo, Suriyeliler adına Türk hükümetine, Türk halkına ve Kilisli vatandaşlara teşekkür etti.

Kilis halkının kendilerine kardeş gibi davrandıklarını vurgulayan Vilyo, ''Kilis halkı bize gerçekten sahip çıktı, bizlere kucak açtı. Bazı olumsuz olaylar yaşadık. Bunun için de ayrıca özür dileriz. Bizlere sahip çıkan tüm Türk halkına çok teşekkür ederiz'' dedi.

 

http://www.haber7.com/guncel/haber/1194371-suriyelilerden-kilislilere-karanfilli-tesekkur


Tarih: 01/06/2014

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN