Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfından Geçici Eğitim Merkezlerine Malzeme Desteği


Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyet yürüten, geçici koruma altındaki Suriye vatandaşlarının çocuklarının eğitim gördüğü Geçici Eğitim Merkezlerine malzeme desteğinde bulundu.

Bu çerçevede vakfın Kilis temsilcisi Haysam VİLYU getirdikleri 13 adet dizüstü bilgisayar, 7 adet masaüstü bilgisayar ve 3 adet yazıcıyı il milli eğitim müdürümüz sayın Abdurrahman SEVGİLİ’nin makamında yapılan program ile Geçici Eğitim Merkezi müdürlerimize teslim etti.

VİLYU: “Ayrıca bundan sonra da geçici eğitim merkezlerimize bilişim ve donatım malzemesi yardımlarının devam edeceğini dile getirdi.”

İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdurrahman SEVGİLİ’de Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfına bu desteklerinden dolayı teşekkür etti. İlimizde geçici koruma altındaki Suriye vatandaşlarının çocuklarının eğitimi için herkesin mücadele etmesi gerektiğini, bu misafirlerimize kendi çocuklarımız gibi eğitim imkânı sağlamamız gerektiğini, bunun için mücadele eden herkese da ayrıca teşekkür edilmesi gerektiğini dile getirdi.

 

http://kilis.meb.gov.tr/www/uluslararasi-mavi-hilal-insani-yardim-ve-kalkinma-vakfindan-gecici-egitim-merkezlerine-malzeme-destegi/icerik/544


Tarih: 13/02/2015

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN