ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI SEL FELAKETİ İLE SARSILAN KASTAMONU BOZKURT’TA


Batı Karadeniz, afetin izlerini silmeye çalışıyor.  Felaketin en fazla vurduğu Kastamonu Bozkurt'ta 70 kişi hayatını kaybetti ve yüzlerce ev ağır hasar alarak yaşanamaz hale geldi.  

Şiddetli yağışlar ile birlikte elektrik hatlarının da arızalandığı ilçede, birçok yolda çökme de oluşması toprak kaymalarının da yaşanması ile birlikte ciddi bir ulaşım sıkıntısı da yaşanıyor.  

AFAD ve Kızılay koordinasyonu ile acil yardım çalışmalarına katılan Uluslararası Mavi Hilal Vakfı (IBC) Kastamonu Bozkurt merkez ve çevre köylerde gerçekleştirdiği ihtiyaç analizlerinin ardından, AFAD tarafından yönlendirilen 300 gönüllü ile birlikte, yer yer 1,5 metre çamur ile kaplanan cadde ve binalardaki temizlik çalışmalarına destek verdi. Bu çerçevede ekiplerin kullanımı için 50 adet kürek, 200 çift iş eldiveni, 30 el arabası, 150 adet çekçek, 150 takım sert temizlik fırçası, 300 adet şapka, 50 çift çizme hem gönüllüler hem de selden etkilenen merkeze bağlı 750 hanelik İlişi köyü sakinlerine teslim edildi.

Uluslararası Mavi Hilal Vakfı ayrıca bölgedeki 500 aileye yönelik un, yağ, şeker, kuru baklagil, çay, tuz ve temizlik malzemelerinden oluşan acil destek paketlerinin dağıtımını da gerçekleştirecek.ÇAD’DA BİNLERCE GÜLÜMSEYEN YÜZ!

Çad’da yaşanmaya devam eden toplumsal kriz, pek çok sorunu da beraberinde getiriyor. Ortaya çıkan olumsuz tablo ülk ...

FAS’IN KAHRAMAN KADINLARI…

Kadınların toplumsal hayata kazandırılmasının ve ekonomik özgürlüklerine sahip olmalarının büyük bir öneme sahi ...

GAZZE’DE HAYATLARA DOKUNMAYA DEVAM EDİYORUZ

Gazze’de geçtiğimiz Ekim ayından bu yana eşi benzeri görülmemiş insanlık dramı yaşanmaya devam ediyor. Yaklaşık 1 yı ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN