ULUSLARARASI MAVİ HİLAL VAKFI OLARAK UKRAYNA HALKINA DESTEĞİMİZ ARTARAK SÜRÜYOR. UKRAYNA VE MOLDOVA’DAKİ BİNLERCE MÜLTECİYE GIDA VE BARINAK DESTEĞİ SAĞLIYORUZ.


Uluslararası Mavi Hilal Vakfı olarak mart ayından bu yana Moldova’ya sığınan Ukraynalı mülteciler ile Ukrayna’nın Odessa vilayetinde hayatlarını kurtarmak için insanlık dışı şartlarda yaşayan yerinden edilmiş göçmenlere destek sağlamaktayız.

İlk etapta Moldova İşçi Sendikaları ve Komrad Belediyesi yatakhanelerinde barındırılan yüzlerce ailenin aylık gıda ihtiyacı ile birlikte binaların yatak, buzdolabı ve çamaşır makinesi ihtiyaçları karşılandı.

Nisan ayında ise genişletilen yardım programı çerçevesinde on binlerce Ukraynalı ailenin temel gıda ve sağlık ihtiyaçlarına cevap verildi. Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Başkanı Recep Üker’in liderliğindeki heyet Odessa Bolgard’da ihtiyaç tespit çalışmalarını gerçekleştirirken, bu çerçevede Bolgrad Valiliği Acil Yardım merkezine binlerce kişi için temel gıda malzemeleri teslim edildi. Ayrıca Türkiye’den 82 bin parça hazır yemek gönderilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Mayıs ayı içinde ise Bolgard’da iki devlet hastanesiyle Komrad Devlet hastanelerinin tıbbi malzeme ve ilaç ihtiyaçları karşılanacak. Bölgenin en büyük ihtiyaçlarından biri olan yaralı ve hasta nakil ambulanslarının ilki de yine mayıs ayı içinde Moldova’ya sevk edilecek.

Uluslararası Mavi, Hilal Vakfı olarak yıkılan köylerin ve sağlık tesislerinin yeniden inşası için de kampanyalar başlattık.ÇAD’DA BİNLERCE GÜLÜMSEYEN YÜZ!

Çad’da yaşanmaya devam eden toplumsal kriz, pek çok sorunu da beraberinde getiriyor. Ortaya çıkan olumsuz tablo ülk ...

FAS’IN KAHRAMAN KADINLARI…

Kadınların toplumsal hayata kazandırılmasının ve ekonomik özgürlüklerine sahip olmalarının büyük bir öneme sahi ...

GAZZE’DE HAYATLARA DOKUNMAYA DEVAM EDİYORUZ

Gazze’de geçtiğimiz Ekim ayından bu yana eşi benzeri görülmemiş insanlık dramı yaşanmaya devam ediyor. Yaklaşık 1 yı ...

Kapat

IBC FAALİYETLERİNDE ARAMA YAPIN